Aplikacja rozliczająca PIT online- skuteczne udogodnienie dla podatników

Rozliczenie PIT przez internet 2014 będzie proste jak nigdy dotąd, jeżeli w czasie uzupełniania oświadczenia podatkowego skorzystają Państwo ze specjalnie uszykowanego przez nas narzędzia. Dzięki naszemu bezpłatnemu programowi mają Państwo szansę stworzenia i prawidłowego uzupełnienia formularza deklaracji, który potem można wydrukować i wysłać w typowy sposób do stosownego urzędu, lub ukończyć proces drogą internetową i przesłać oświadczenie bezpośrednio do systemu www.pitax.pl.

calculator-385506_1280Druga ze wskazanych opcji jest bardzo banalna i przystępna, a jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie próbował rozliczyć się ze „skarbówką” w formie e-deklaracji, to koniecznie powinien zapoznać się z naszym programem.

Wypełnianie oświadczenia jest nietrudne i potrwa zaledwie parę minut, dzięki czemu zaoszczędzić można czas, który dotychczas byli Państwo zmuszeni spędzać przy ręcznym uzupełnianiu formularza oraz w kolejkach na poczcie lub w urzędzie. Proces uzupełniania trzeba rozpocząć od uszykowania niezbędnych dokumentów oraz wybrania rodzaju deklaracji (podatek dochodowy od osób fizycznych dwadzieścia osiem, podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści sześć, PIT-37 i inne). Korzystając z naszego programu mają Państwo pewność, że opiera się on tylko na obecnie obowiązujących wzorach formularzy.

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Później deklarację trzeba uzupełnić w pokazanych przez program kolumnach rozpoczynając od wpisania swych danych i informacji o wysokości i tytułów przychodu. W razie pojawienia się omyłek lub ominięcia obowiązkowych pól program poinformuje Państwa o tym cały czas. Po wprowadzeniu wskazanych powyżej informacji pozostaje już jedynie zaznaczyć przysługujące zniżki oraz zadecydować o podarowaniu 1% na rzecz wskazanej organizacji użytku publicznego.