Co współcześnie można zrobić bez wychodzenia z domu?

Współczesność przyniosła wiele ułatwień. Bez wychodzenia z czterech ścian można obecnie robić naprawdę wiele rzeczy – począwszy od edukacji, troski o zdrowie, a na zakupach skończywszy. Nowe media sprawiły, iż żyje się szybciej. Dzięki rozwojowi internetu człowiek ma możliwość uczyć się, zdalnie pracować, zrobić zakupy, opłacić należności, pogadać ze znajomymi a nawet szukać sobie towarzysza życia bez ruszania się sprzed komputera.

rozliczanie PIT-a online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Pijąc herbatę czy jedząc obiad można brać udział w webinarach, kursach czy wykładach. To duża wartość, bo zrobienie kursu w odległym zakątku naszego kraju często ma związek nie tylko z większymi kosztami (przejazd, noclegi), lecz także z wymogiem porzucenia wszystkich zadań związanych np. z firmą, która mamy itp. Dzięki różnym platformom w sieci można załatwić część koniecznych spraw urzędowych, na przykład ustalić status spraw w urzędzie miasta (na przykład dowód osobisty) czy też rozpatrzonych wniosków. Przez internet możemy też zrobić rozliczenie PIT online. Wcale nie musimy udawać się z tym do biura rachunkowego. Nie ma z tym dużo roboty – trzeba pobrać PIT 2016 program i podobnie jak w minionym roku (rozliczenie PIT 2015), krok po kroku uzupełniać kratki w tabelach za 2016 rok (podaruj 1% informacje). Skończone rozliczenie PIT, dzięki odpowiedniej stronie, również można wysłać przez sieć a później tylko oczekiwać zwrotu nadpłaconego podatku.

finasne

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o inne finansowe sprawy – także z wykorzystaniem internetu możemy zapłacić rachunki czy dysponować naszymi środkami uzbieranymi na koncie bankowym. To, co przypadło ludziom do gustu, to zakupy w sklepach www (http://www.pitax.pl/krs/0000207472). Odzież, kosmetyki, medykamenty, książki a nawet artykuły spożywcze – wszystko może być dostarczone przez kuriera pod nasze drzwi. My sami powinniśmy zdecydować, jakie rzeczy stanowią faktycznie ogromne ułatwienie dla ludzi, a jakie – choć z pozoru mają coś ułatwiać, tak naprawdę szkodzą człowiekowi. Rozliczenie PIT 2015 jako PIT online albo wirtualne odbywanie szkoleń edukacyjnych to z pewnością rzecz, która świadczy o rozwoju najnowszych technologii i postępie cywilizacyjnym, lecz obcowanie z drugim człowiekiem zapewnia więcej możliwości.