Dlaczego rozliczanie PIT online jest lepsze?

Od kilku lat wzrasta sukcesywnie liczba osób, które korzystają z rozliczania PIT-u online. Mimo że jednak to najlepszy sposób, aby szybko to zrobić, to jednak są jeszcze osoby, które wybierają tradycyjne sposoby, by rozliczyć deklarację podatkową. Jakie pobudki za tym stoją i jak można przekonać taką osobę, że zmiana tego nawyku będzie korzystna?

Najczęściej zostajemy przy swoich przyzwyczajeniach z wygody, ale też ze strachu przed czymś nowym. To nie dziwi, bo jak coś się umie, to po co to zmieniać i znów się trudzić. Tymczasem jednak ta pozorna wygoda to pułapka, która de facto zabiera nam więcej komfortu niż możemy sobie wyobrazić. Osoba, która rozlicza PIT sposobem tradycyjnym jest święcie przekonana, że to najlepszy sposób, ale nawet nie spróbuje sprawdzić czegoś nowego. Najlepiej więc taką osobę przekonać takim argumentem, że jak zmieni swoje nawyki to zyska czas.

Tak, czas i pieniądz to najbardziej nęcące argumenty, których warto użyć, jeśli chcemy kogoś do czegoś nowego przekonać. A najlepiej jak zaprezentujemy jak to szybko i fajnie działa. No i trzeba też pokazać, że nie trzeba być komputerowym maniakiem, by sobie z tym poradzić, to jest naprawdę łatwe w obsłudze. Po prostu wypełniamy kilka pól, a resztę robi sam program. Jest tak bowiem skonstruowany, by odbywało się to bardzo szybko, a co więcej poprawnie. Nie ma opcji, by wydarzył się jakiś błąd, a jak będą jakieś problemy i nieścisłości, to program to wychwyci. Po takim przedstawieniu sprawy osoba, która zawsze korzystała z tradycyjnego rozliczania PIT-u może przekona si do nowego sposobu.

Jeśli tak, zawsze warto spróbować, pokazać komuś, że rozliczenie PIT online 2017 może być i szybsze, i bardziej komfortowe. Warto się na to przestawić, gdyż ten online sposób zapewnia same zalety. Za jakiś czas pewno w ogóle zniknie sposób tradycyjnego rozliczania PIT, bo także dla urzędników jest to bardziej wygodne, dzięki temu mają mniej pracy. Warto o tym pamiętać i przy okazji przekonywać do tego inne osoby.