Obowiązki obywateli

Jeszcze parę lat temu, rozliczanie PIT – u wiązało się z szeregiem czynności. Przede wszystkim korzystaliśmy z klasycznych formularzy, które wypisywaliśmy ręcznie. Obowiązkowe było nie tylko pisemne wypełnienie deklaracji, ale dostarczenie go do urzędu skarbowego. Przyszedł czas na zmiany, gdyż pojawiły się komputerowe programy oraz aplikacje online do rozliczania PIT-ów.

W końcu PIT-y możemy bez problemu wypełnić samodzielnie, w domowym zaciszu. To proste, wystarczy jedynie posiadać internet i postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Czytelne menu ułatwia wypełnianie rozliczenia podatkowego nie niepokojąc się o to, że pominięte zostaną ważne informacje, które w dobrze przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny.

pit

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie coraz większa ilość osób wykorzystuje możliwości rozliczenie PIT 2015 online. Jest to wygodne i cieszące się wielką popularnością rozwiązanie które gwarantuje wgląd do systemu o każdej porze dnia i nocy. Albowiem dostęp do danych posiada tylko użytkownik, dane są bezpieczne.
Z całą pewnością można stwierdzić, iż pit 2015 online, ma wiele zalet (http://www.pitax.pl/krs/0000270809). W porównaniu z ogólnie stosowaną metodą, otrzymujemy błyskawiczne wyniki naszych poczynań – należy tylko wprowadzić dane. Tym sposobem, zbędne okazuje się biuro rachunkowe, aby bezstresowo wypełnić rozliczenie roczne.

Niestety, nadal funkcjonują wśród nas osoby, które nie przepadają za sporządzaniem dokumentów rozliczeniowych, gdyż dostarcza im nieco trudności. Są to seniorzy, osoby chore czy mające problemy z poruszaniem się, a przy tym nieposiadające dostępu do internetu. Może warto zastanowić się czy obok nas nie ma takich osób i udzielić pomocy w wypełnieniu PIT-a? Dzięki programom czynność ta zabierze nam tylko chwilkę. Warto także zapanować komu przekazać jeden % podatku. Nasza propozycja to krs 0000186434.

Dodatkowo, jeśli wypełnimy formularz za swoich dziadków, nie musimy odwiedzać urzędu skarbowego. Możemy złożyć je w dwojaki sposób: wysłać pocztą lub przesłać elektronicznie do fiskusa. Oczywiście druga metoda jest dużo łatwiejsza, lecz jeżeli seniorzy zdecydują się na drogę tradycyjna, wiedzmy, iż do terminu złożenia zeznania liczy się data stempla pocztowego.