Osiągasz dochód? Pamiętaj koniecznie o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym

Obowiązujące na terenie Polski prawo podatkowe nie pozostawia niewielkich nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakikolwiek dochód ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Odnosi się to nawet do tych osób, które osiągnęły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One też muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz PIT. Obecnie dobrze jest pamiętać, że można to zrobić drogą elektroniczną.

obliczanie podatków

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez Internet to hasło, które przeczytać można coraz częściej. Przedstawiają je same urzędy skarbowe oraz Ministerstwo Finansów, które motywuje do tego, aby rozliczać się z Urzędem Skarbowym właśnie za pomocą globalnej sieci komputerowej. Rozlicz PIT przez Internet to slogan, który zobaczyć można w sieci, gazetach, a nawet telewizji. Umożliwia to program PIT, który ściągnąć można całkowicie za darmo z Internetu. Program PIT to nieskomplikowana aplikacja, która nie potrzebuje nawet wiele miejsca na dysku twardym komputera. Jest nieskomplikowana w obsłudze, za sprawą czego poradzi sobie z nią każdy. Należy pamiętać, że rozliczenie z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Aby to zrobić, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystko przeprowadzimy za pośrednictwem komputera podłączonego do globalnej sieci komputerowej. Możemy nawet pić naszą ulubioną kawę bądź herbatę. Dzięki temu proces rozliczenia z Urzędem Skarbowym staje się dużo prostszy i nie wiąże się z tak ogromnym zdenerwowaniem. Tutaj dowiesz się o tym jeszcze więcej: http://www.pi-tax.pl/.

finanse

Autor: Francisco Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem globalnej sieci komputerowej pojawiło się w Polsce kilka lat temu. Początkowo Polacy podeszli do niego bardzo nieufnie.Obawiano się przecieku danych podawanych w formularzu oraz tego, że PIT tak naprawdę do Urzędu Skarbowego nie trafi. Prowadzona dość intensywnie kampania pokazała jednak, że wszystkie obawy nie mają niewielkich nawet podstaw. Całe rozliczenie jest bezpieczne i nie jest związane z niewielkim nawet ryzykiem. Co więcej, program kontroluje, czy podatnik w druku PIT nie zrobił błędów. Jeśli takie stwierdzi, PIT będzie odesłany – kilka słów o rozliczeniach. Dzięki temu każdy, kto podjął decyzję o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym za pośrednictwem Internetu może być pewny, czy w jego formularzu PIT nie znajdują się żadne błędy. Wszystko uzupełnia się więc nie tylko błyskawicznie, ale również bezpiecznie pod względem poprawności zeznania.