Przystępna metoda rozliczania PIT-u

W dzisiejszych czasach coraz więcej spraw wykonujemy obracając się w wirtualnej rzeczywistości. To wyjątkowo komfortowe mieć możliwość wykonywać istotne dla nas czynności przebywając przez ekranem komputera. Jeśli więc korzystacie Państwo, codziennie z dóbr techniki w postaci dokonywania internetowych zakupów albo zlecania internetowych przelewów w banku, nadszedł także czas na elektroniczne składania deklaracji PIT.

Pitax.pl - rozliczenie PIT online

Dzięki przyszykowanemu przez nas programowi coroczne rozliczenie odbędzie się prędko i sprawnie jak nigdy do tej pory. Niżej zamieszczone informacje pomogą Państwo zrozumieć zasady jego funkcjonowania, a niepewnych zachęcić do przejścia na elektroniczną formę rozliczeń.

Wpierw wybierają Państwo rodzaj składanego oświadczenia. Jeżeli nie wiedzą Państwo jak wypełnić PIT 37 albo podatek dochodowy od osób fizycznych trzydzieści sześć, albo nie wiedzą Państwo, czym różnią się wspomniane formularze, należy dokładnie zaznajomić się z informacjami zamieszczonymi w naszym programie. Informacje te mają za zadanie uprościć Państwu proces wypełniania deklaracji i udzielać koniecznych wskazówek.

Uzupełniając formularz należy podać swoje dane oraz przedstawić wysokość i tytuł pozyskiwanych przychodów. Poza tym, nasz program daje możliwość skorzystania z wszelkich należnych Państwu zniżek, które wskazać należy w zeznaniu podatkowym. Na koniec należy jeszcze podjąć decyzję o przeznaczeniu 1% podatku na rzecz oznaczonej organizacji pożytku publicznego.