Rozliczaj się przez internet bez podpisu

Dawniej, aby rozliczyć się z urzędem ze swoich przychodów drogą internetową potrzebowaliśmy elektronicznego podpisu, aby móc potwierdzić autentyczność swoich danych.

To wymagało troszkę zachodu z naszej strony i w gruncie rzeczy rezygnowaliśmy z tej formy rozliczania się. Teraz jednak sytuacja się zmieniała i rozliczenie pit przez internet bez podpisu jest możliwe. Szukałeś nawet jakiś informacji na ten temat, ale nie znalazłeś, a bardzo byś chciał dokonać rozliczenia właśnie przez internet? Nie szukaj dalej, zaraz dowiesz się wszystkiego co będzie Ci konieczne, by wykonać rozliczenie pit przez internet bez podpisu oczywiście.Na początek zainstaluj na swoim komputerze odpowiedni program, a w tym momencie masz już dużo pracy wykonane. Teraz pozostaje Ci jedynie wpisać własne dane w rubryki, które wskaże Ci kreator. ręka-kobiety-biznesu-z-wykresow-finansowych-i-laptopa-na-ta_1232-3514Nie musisz dokonywać żadnych obliczeń, więc jest to bardzo proste zadanie. Ważne, byś jedynie poprawnie wpisał własne dane. W sytuacji, kiedy Twój podatek zostanie obliczony, będziesz musiał potwierdzić autentyczność wprowadzonych danych. Oczywiście nie posiadasz elektronicznego podpisu, ale możesz potwierdzić je po prostu podpisując wypełniony PIT kwotą przychodu. Tak,tak, tą wskazaną w deklaracji. To właśnie ma być zabezpieczeniem systemu przed oszustami. Potem pozostaje Ci już jedynie sprawdzić ostatni raz poprawność danych i wybrać organizację, która pragniesz wesprzeć swoim jednym procentem. Tak wypełnioną deklarację możesz wysłać do właściwego urzędu. Warto, byś na swoim komputerze pobrał i zapisał Urzędowe Poświadczenie Odbioru – to ważne, a moc prawną ma ono taką samą jak każdy dokument. Masz wtedy potwierdzenie, że dokonałeś rozliczenia w odpowiedni sposób i w wymaganym terminie.

Warto zaznaczyć, ze odkąd elektroniczny podpis nie jest wymagany, liczba podatników.którzy rozliczają się z przychodów przez drogą internetową zdecydowanie wzrosła. To najlepszy dowód na to, że jest to metoda najbardziej wygodna.