Stałe zobowiązania podatników

Wszyscy podatnicy mają obowiązek złożenia zeznania rocznego PIT. Duża odpowiedzialność za ewentualnie poczynione błędy oraz wymóg bycia na bieżąco ze wszystkimi zmianami zasad rozliczania powodują jednak, że wielu z nas stroni od samodzielnego rozliczenia. W konsekwencji, poszukujemy osób, które będą w stanie wykonać za nas ten przykry obowiązek.

papiery przygotowane do niszczenia

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na przestrzeni lat sposób rozliczania nieco się zmienił. Na początku używaliśmy papierowych formularzy, które wypisywaliśmy ręcznie. Ta metoda odchodzi do lamusa, albowiem pojawiły się komputerowe programy i aplikacje online do składania PIT-ów. Ich główną zaletą jest to, iż nie dopuszczają do pomyłek.

W końcu PIT-y możemy w szybki sposób wypełnić osobiście, w domowym zaciszu – pitaks.pl/. To łatwe, należy jedynie być użytkownikiem sieci oraz postępować zgodnie z objaśnioną na stronie instrukcją. Przejrzyste menu ułatwia rozliczenie nie niepokojąc się o to, że nie zostaną uwzględnione istotne informacje, które w właściwie przygotowanym formularzu miejsca mieć nie powinny. Dodatkowo, wypełniony formularz możemy wysłać do urzędu skarbowego drogą internetową. Wskazane jest zrobić to przed końcową datą rozliczenia, gdyż dzięki temu przyspieszymy spodziewany zwrot nadpłaconego podatku.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób fizycznych wykorzystuje możliwości rozliczenie PIT online (więcej). Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie które gwarantuje dostęp do systemu o każdej porze dnia i nocy. Ponieważ dostęp do danych posiada tylko użytkownik, dane są bezpieczne.
Niewątpliwie taka forma rozliczania online, posiada dużo zalet. W zestawieniu z tradycyjną metodą, zyskujemy błyskawiczne wyniki naszych poczynań, z racji tego, iż wystarczy tylko wprowadzić dane. Dodatkowo, oprócz czasu oszczędzamy również pieniądze, gdyż cena wyznaczona za korzystanie z serwisu internetowego wynosi mniej niż kwota, którą musielibyśmy ponieść w momencie skorzystania z pomocy biura rachunkowego lub księgowej.