Także nie lubisz załatwiać „papierkowych” spraw? Zrób to online

Coraz więcej czynności wykonujemy w Internecie. Załatwiamy tak coraz więcej spraw, w jakiś sposób nasze życie właśnie się tam przeniosło. Jest to z jednej strony trochę dziwaczne, ponieważ przestajemy w dużym stopniu utrzymywać ze sobą kontakt w rzeczywistym życiu, ale z drugiej strony jest to także niezwykle komfortowa sytuacja.

Laptop i filiżanka kawy na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jesteśmy zmuszeni wielu spraw załatwiać biegając po mieście, tracąc na to czas i dodatkowo nerwy. Wiele spraw jesteśmy w stanie bez problemu zorganizować siedząc przed komputerem, także właśnie takich spraw, których nie lubimy przecież załatwiać, przykładowo rozliczanie pit 37.

Pit 37 znamy prawie wszyscy. Spośród dwudziestu jeden milionów podatników, to właśnie ten druk jest najbardziej rozpoznawalny, jest najczęściej wypełnianą deklaracja podatkową (więcej w temacie rozliczenia). Jednak, chociaż wypełniamy ją każdego roku to dość często jesteśmy zdumieni tą samą wątpliwością – no jak to wypełnić? Niestety, nawet małe błędy przy wypełnianiu to kolejna wizyta w Urzędzie Skarbowym, a co dopiero, jak ktoś wypełnia tego typu druk po raz pierwszy? Wtedy trudności są jeszcze większe. Całe szczęście jest rozwiązanie, jakie będzie ogromną pomocą zarówno dla ludzi czynnych zawodowo, które nie jeden raz wypełniały deklarację podatkową, jak i dla tych, co robią to pierwszy raz.

Wypełnienie pit 37 jest niezwykle łatwe (więcej e-pit 37). Znajduje się tam bardzo pomocna instrukcja, która pomaga krok po kroku

Dokumenty na stole

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

wypełnić deklarację podatkową. Z pit 37 będą korzystać etatowi pracownicy, lecz także inni pracownicy, zatrudnieni na umowę zlecenie i umowę o dzieło, pit 37 mogą również składać małżonkowie i osoby samotne które wychowują dzieci. Warto wiedzieć, iż te możliwości gwarantują wyższy zwrot podatku.

Jak łatwo zauważyć to istotnie duże ułatwienie, dla każdego, kto ceni sobie czas. Można taki zaoszczędzony czas przeznaczyć na jakąś formę relaksu, dla swoich zainteresowań czy dla rodziny. To jest właśnie najbardziej poważna zaleta internetu, że chociaż „zabija” trochę nasze więzi z innymi ludźmi, to jednakże gwarantuje coś w zamian. Zapewne z tej możliwości najbardziej zadowoleni są młodzi ludzie, dla których takie rozwiązania są w sumie czymś normalnym, również w innych dziedzinach. Docenią to też jednak osoby, które nie czują się do końca pewnie korzystając z internetu, ale w tej okoliczności na pewno docenią tę zaletę.