Walory z rozliczania się z PIT-u przez sieć

Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie zmuszony do rozliczenia się z tego minionego. Czy Państwo non stop rozważają czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to słuszna decyzja? Jeśli są, co do tego niepewności, to spróbujemy przedstawić ten temat i przestawić zalety z tego płynące.

W szczególności czas.

j0438487Aplikacja (czy to drogą internetową czy offline) do wypełniania deklaracji podatkowej jest tak skonstruowana aby maksymalnie ułatwić cały proces podatnikowi. Twórcy aplikacji mają świadomość, że normalny Kowalski nie musi się znać na prawie podatkowym, więc z takim właśnie założeniem aplikacja została stworzona. Każdy z nas może do niej przystąpić i krok po kroku wpisywać do niej dane. Na początku dane osobowe, później dochody, następnie ewentualne ulgi i ofiarowanie 1% podatku. Koniec. Formularz zapisujemy i drukujemy a potem przesyłam. Cała akcja związana z rozliczeniem może potrwać nawet 10 minut. Czy to nie wystarczy ażeby podjąć decyzję o rozliczeniu online?Jeśli czas procesu jeszcze Was nie przekonuje to napomknijmy o kosztach. Rozliczenie PIT-37 online przez internetową aplikację jest kompletnie gratisowe, każdy z nas może zabrać się za wprowadzanie danych w przeciągu paru chwil bez uiszczania opłat.

Jeżeli mają Państwo jakieś zagmatwane rozliczenia to istnieje opcja rozliczenia się wraz z księgowym za niewielką opłatą (na tej stronie), jednakże najczęściej rozliczenia są na tyle nietrudne, że podatnik nie będzie musiał za nic płacić.
Zatem przytoczony już wcześniej Kowalski oszczędza swój cenny czas i pieniążki kiedy rozlicza się z podatków drogą internetową. Czy to wystarczy ażeby podjąć decyzję?